همایش هنر و توسعه


 
  فراخوان نخستین همایش ملی «هنر و توسعه» منتشر شد
 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشی و هنری این فرهنگستان نخستین همایش ملی «هنر و توسعه» را به‌منظور شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و راه‌های تبدیل آنها به ظرفیت‌های بالفعل در راستای نقش‌آفرینی هنر در برنامه‌های توسعه برگزار می‌کند.

جوامع همواره شیفتگی خاصی نسبت به تغییر و تحول و توسعه از خود نشان می‌دهند و گویی تنها یک راه پیش روی جامعه انسانی گسترده شده و آن راه راهی به‌جز توسعه نیست. از این رو، جامعه‌شناسان، مردم‌شناسان و هنرشناسان توجه خود را به سؤالات توسعه، ابعاد و زمینه‌های آن معطوف می‌دارند و ضرورت و راه‌های رسیدن به توسعه را می‌کاوند. امروزه، توسعه هنری به یکی از محورهای مهم توسعه تبدیل شده است. توسعه هنری را باید در افزایش ظرفیت خلاقیت و نوآوری در ارزش‌ها و رفتارهایی دانست که انسان‌ها در زندگی روزمره خود آنها را به کار می‌گیرند و با آن زندگی می‌کنند؛ به عبارتی دیگر، شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه هنر در زیر شاخه‌های مختلف آن است که به گسترش تولید، توزیع و مصرف محصولات و مصنوعات هنری در بازارهای داخل و خارج و ایجاد اشتغال و افزایش سهم تولیدات هنری در تولید ناخالص داخلی منجر می‌شود.

پژوهشگران، هنرمندان، محققان و اهل قلم می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی همچون «نظریه‌های توسعه هنر»، «نقش هنر در برنامه‌های توسعه»، «ابزارهای اِعمال سیاست‌گذاری در حوزه توسعه هنر»، «عوامل توسعه و یا عدم توسعه در شاخه‌های مختلف هنری»، «معرفی مطالعات صورت‌گرفته در مورد توسعه هنر در ایران»، «بررسی برنامه‌های توسعه هنر در کشورهای مختلف»، «ویژگی‌های متمایزکننده (بومی) توسعه هنر در ایران» به دبیرخانه علمی این همایش ارسال کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند چکیده ‌مقالات خود را، حداکثر تا 30 بهمن 1401، به رایانامه همایش، به نشانی art.development@honar.ac.ir، و یا به‌صورت پستی به دبیرخانه همایش، به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲، فرهنگستان هنر، شناسه پستی ۱۴۱۶۹۵۳۶۱۳، ارسال کنند.

شایان ذکر است دبیری علمی این همایش را میثم موسایی، استاد دانشگاه تهران، بر عهده دارد. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانند به وبگاه همایش، به نشانی art.development.honar.ac.ir، مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 5-66954200 (داخلی 1148) تماس بگیرند.

این همایش بهار 1402 در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

 

 

   زمان انتشار: 1401/10/11 - ١٣:٠١ | نسخه چاپي

خروج
زمان ارسال چکیده مقالات: 1402/02/31
زمان ارسال اصل مقالات: 1402/05/31
زمان برگزاری همایش: 22 آبان 1402
تماس با ما
آدرس دبیرخانه همایش: تهران - خيابان ولی عصر (عج) - تقاطع خیابان طالقانی - شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 66493431
دورنگار : 66493418
رایانامه :
art.development@honar.ac.ir


پیوندها
فرهنگستان هنر
پژوهشکده هنر
مؤسسة تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري - متن